Davet Mektubu

Camiamızın Saygıdeğer Üyeleri Değerli Meslektaşlarımız,
Ekibimizin Vazgeçilmez Parçası Değerli Hemşire ve Perfüzyonist Arkadaşlarımız ve
Mesleğimizin İcrası İçin Gerekli İlaç ve Cihaz Desteğini Sağlayan Değerli Sektör Çalışanları;

Kalp ve Damar Cerrahisi alanında çalışan bizler, mesleğimizin ağır sorumluluklarını tüm zorluklarına rağmen her zaman elimizden gelen en iyi şekilde başarıyla yerine getirme çabası içinde olduk.

Bugüne kadar her iki yılda bir ‘’Büyük Buluşma’’ adı altında Ulusal Kongrelerimiz de bir araya gelerek, bilimsel tartışmalar ve tecrübe paylaşımları yaptık, fırsat buldukça da dertleştik ve karşılıklı hasret giderdik.

Bu sene 12-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştireceğimiz büyük buluşmamızı yine aynı coşkuyla yapabilmek için sonuna kadar çok umutlu ve istekli olmamıza rağmen, yaşadığımız Pandemi bu büyük ailenin herhangi bir bireyinin sağlığını hiçbir şekilde tehlikeye atamayacağımız bir noktaya gelmiş ve yüz yüze buluşmamıza maalesef bir engel oluşturmaktadır.

Ama bu durum her koşulda bilimselliği şiar edinen bu değerli camianın bir araya gelmesine asla engel değil.

Yüz yüze olmasa da yine bir araya geleceğiz, bilimsel tartışmalar, tecrübe paylaşımları yapacağız ve hasret gidereceğiz.

11-15 Kasımda 16.Ulusal Kongremizi “TKDCD 2020 Dijital” teması ile online bir platformda gerçekleştiriyoruz.

Ekran başına geçtiğinizde sizi içine çekecek bir kongre ortamı ve stand alanı bulacaksınız. Bir çok farklı konu ve konukla bant çekim oturumlar, sohbetler içeren kongre online platformumuz ile gerçekten farklı ve keyifli bir dijital ortamımız olacağına inanıyoruz.

14-15 Kasım günleri tüm gün Ankara, İstanbul ve İzmir’deki stüdyolardan canlı yayınlarımızla bir arada olacağız.

Uluslararası ve Ulusal çok değerli konuşmacılarımız ile bol tartışmalı bilimsel oturumlar, canlı stüdyo konukları, sizlerle canlı online bağlantılar ve sürpriz konuklarla dolu iki gün geçireceğiz. Yine uydu oturumları ile sektörü sizlerle buluşturacağız.

Şüphesiz biz kalp cerrahisi alanında çalışanlar mesleğimizin doğası gereği her türlü zorluktan emek ve özverimiz ile yüzümüzün akı ile çıkmaya odaklıyız.

11-15 Kasım’da 16. Ulusal Kongremizde zengin bilimsel içeriği ile beraber hepimizin emeği ve katılımı ile yüzümüzü güldüren, dinamik, keyifli bir ‘’Büyük Buluşma’’ olacak.

Yakında online buluşmak, ilk fırsatta da sağlıkla yüz yüze kavuşmak dileği ile.

Prof. Dr. Mehmet Ali Özatik
Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği Başkanı

© - Yayınlanan içerik Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği'ne aittir